İlahiyat Fakültesi Proje Çizimi Tamamlandı


2013-2014 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul ederek eğitim-öğretim hayatına başlayan İlahiyat Fakültemizin fiziki yapılanmasının bir parçası olan İlahiyat Fakültesi Hizmet Binasının proje çizimi tamamlandı. Amasya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü mimarlarından Esra Keleş tarafından çizilen projenin tamamlanması vesilesiyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat'a bir teşekkür ziyareti gerçekleştiren İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir yöremiz mimarisine uygun söve, kat silmesi köşe dikmeleri, payandaların yanı sıra modern mimari örneklerini de bünyesinde bulunduran projenin İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin en kısa zamanda hizmetine sunulacağını ifade etti.

Yerel ve Modern Bir Arada

5 katlı İlahiyat Fakültesi Hizmet Binasının bütün cephelerine aynı özenle çalışıldığını ve her cepheye uygun tasarım öğelerinin kullanıldığını ifade eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, ''Projemizde kamu proje disiplinini baz alarak çalıştık. Yöre mimarisine uygun, estetiği olan ve amacına uygun bir proje hayata geçirmek istedik. Üniversitemize hizmet amacıyla yaptığımız bu projenin Amasyamıza ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.'' dedi.

Projeninin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından çizilmesinin üniversitemizin; kamu kurum kuruluşlarıyla, Sivil Toplum Örgütleriyle dayanışma içinde çalışması bakımından önemli olduğunu belirten  İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özdemir; Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bolat ve projeye katkı sağlayan mimarlara teşekkür etti.

Bodrum, zemin, katlar ve çatı katı olmak üzere toplam 5 kattan oluşan ve üç ayrı bloğun dilatasyon derzleriyle birbirine bağlanması şeklinde projelendirilen Amasya merkez sınırları içerisinde 88.433,00 m² alana yapılması planlanan ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce proje çalışmaları devam eden İlahiyat Fakültesi Hizmet Binasında; konferans salonu, 2 adet seminer salonu, tenefüs alanları, gibi öğrencilerin hizmetine sunulacak birçok ayrıntı yer alıyor.

ilahiyat projee

 Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü