III. Geleneksel BÖTE Proje Yarışması


Bilişim ve Teknoloji Kulübü tarafından düzenlenen III. Geleneksel BÖTE proje yarışması Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. Yarışma kapsamında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümü öğrencileri, Öğr. Gör. Mehmet Kara'nın rehberliğinde bir dönem boyunca hazırladıkları projeleri jüri üyeleriyle birlikte öğretim üyeleri ve öğrencilerden oluşan izleyicilere 10'ar dakikalık sunumlarla tanıttılar.

Ön değerlendirme sonucu toplam yedi projenin katıldığı yarışmanın jüri üyeleri; Prof. Dr. Feda Öner, Prof. Dr. Telhat Özdoğan, Doç. Dr. Özgen Korkmaz, Doç. Dr. Recep Çakır, Yrd. Doç. Dr. Fatih Saltan,  Yrd. Doç. Dr. Yavuz Ünal ve Öğr. Gör. Serkan Tan'dan oluştu. Jüri üyeleri; Arttırılmış Gerçeklik, Oyunlaştırma ve Alternatif Ölçme Yöntemleri gibi yeni teknoloji ve yaklaşımlarla hazırlanan projeleri belirli kriterler doğrultusunda değerlendirdiler. Değerlendirme sonucu ilk üçe giren projeler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Bilişim ve Teknoloji Kulübü Akademik Danışmanı Doç. Dr. Recep Çakır, yarışmaya katılan öğrencileri ve emeği geçen öğretim elemanlarını tebrik ederek, yapılan projelerin hepsinin birbirinden değerli olduğunu, yeni teknoloji ve yaklaşımların bütünleştirilmesiyle özgün ve yenilikçi fikirler içerdiğini belirtti. Projelerin güncel teknoloji ve yaklaşımlarla yine güncel eğitsel problemlere yönelik çözümler içerdiğini ifade eden Doç. Dr. Çakır, proje sahibi öğrencilerin her birini gösterdikleri performanstan dolayı kutlayarak gelenekselleşen BÖTE proje yarışmasının önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini söyledi.

İşte Dereceye Giren Projeler ve Ödüller

Sıra

Proje ismi

Proje üyeleri

Ödül

1.

Özel Eğitime Yönelik Arttırılmış Gerçeklik Uygulaması

Hakan Köse

Kenan Kargacı

Tablet Bilgisayar

2.

Online Alternatif Ölçme Yöntemleri

(alternatifaraclar.com)

Furkan İnan

Volkan Bilik

Fotoğraf Makinesi

3.

Bilişim Şarkıları

(bilisimsarkilari.xyz)

Canan Karabulut

Ezgi Eren Derin

Taşınabilir Sabit Disk

 böte123