Hep Birlikte Bir Olmak İçin...


Üniversitemiz personeli iftar yemeğinde buluştu. Teknoloji Fakültesi terasında gerçekleştirilen yemek programında personelimiz ve aileleri bir araya geldi. 2013-2014 akademik yılını başarıyla bitirmenin tatlı yorgunluğunu da yaşayan üniversitemiz personeli iftar yemeğinde bol bol sohbet etme fırsatı  buldu.

Hoşgörü ve paylaşmanın anlam kazandığı Ramazan ayı dolayısıyla her sene birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına geleneksel hale gelen iftar yemeğinde bir konuşma yapan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; "Değerli çalışma arkadaşlarım; çok yoğun bir akademik yılı geride bıraktık. Üniversitemiz gençlerini alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilen bilgi ve beceri ile donanmış, sosyal, sportif ve kültürel anlamda da donanımlı birer birey olarak yetiştirme gayreti içerisinde olduk. Gençlerimizi üniversitemizden ülkemizin dört bir tarafına, hatta yurtdışında görev alacak şekilde yetkin ve yeterli olarak mezun etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yorgunluğu gidermek, hep birlikte bir olmak için ise içerisinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında iftar sofrasında bir arada olalım istedik. Gösterdiğiniz yoğun ilgi ve katılıma teşekkür ederim. Bu sofrada edeceğimiz dualar; inşallah başta ailelerimiz olmak üzere, aziz milletimizin ve tüm insanlığın sağlık, huzur ve barışına vesile olur.'' dedi.

Yeni Akademik Yılda Yoğunluğumuz Daha da Artacak

2014-2015 akademik yılında üniversitemizin yoğunluğunun daha da artacağını kaydeden Rektörümüz; ''Yaz döneminde enerji, moral ve motivasyonumuzu artırmamız gerekiyor; çünkü 2011 yılında 6300 civarında öğrencisi olan Amasya Üniversitesi, 2014-2015 akademik yılında sadece birinci sınıflara ve formasyon programlarına toplam 6300 öğrenciye ilk defa kapılarını açacak. Bu sayı işimizin yoğunluğu hakkında küçük bir ipucu verir niteliktedir. Ancak, hepimiz şuna inanıyoruz ki akademik ve idari personelimiz, kamu-kurum kuruluşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ile kısacası eğitimin iç ve dış tüm paydaşlarıyla ele ele vererek bu yükü en iyi şekilde başarabiliriz." ifadelerini kullandı.

İFTAR

Sıcak ve samimi paylaşımların gerçekleştiği iftar yemeği çay servisinin ardından son buldu.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü