Hedef Gruplara Ücretsiz, Sertifikalı Kurslar Sürüyor


Üniversitemizin; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKGOP) tarafından çıkarılan "Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi" hibe programı teklif çağrısı çerçevesinde uygulanan "Mesleki Eğitimde Yenilikçi Yöntemler ve Paydaşlar Arasında İşbirliğinin Geliştirilmesi" başlıklı projesinin faaliyetlerinin anlatıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. 1 Eylül 2014 tarihinde başlayan projenin faaliyetleri basın mensuplarına aktaran Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ünal Kurt çalışmaların etkin bir biçimde devam ettiğini belirtti.

proje1

Proje kapsamında hedef gruplara verilen ücretsiz ve sertifikalı, CAD/CAM, PLC/SCADA, İş Sağlığı ve Güvenliği, Otomatik Kontrol Sistemleri, Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi ile KOSGEB onaylı girişimcilik kurslarının devam ettiğini belirten Ünal Kurt projenin çalışmalarını şu sözlerle özetledi: ''30 Nisan itibarıyla,  Prof. Dr. Ülvi Şeker tarafından Merzifon'da, Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu tarafından Çorum'da, TSE Başkan V. Doç. Dr. Mehmet Fahrettin Önder tarafından Samsun'da, Merkezi Yeterlikler Kurumu Sınav ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Mehmet Ordukaya tarafından Amasya'da birer adet seminer verilmiştir.Mayıs ayı içerisinde ise, Samsun/Bafra, Tokat, Çorum/Alaca ve Tokat/Turhal'da 4 adet seminer daha gerçekleştirilecektir. Haziran ayında ise uluslararası katılımlı bir çalıştay organize edilecektir. Proje ile ilgili bilgiler proje WEB sayfası olan www.iqvet148.com internet adresinden alınabilmektedir''

Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Metin Yavuz tüm üniversite öğrencileri ile diğer meslek okulları öğrencilerine açık olmak üzere Kariyer ve Meslek Danışmanlığı hizmetinin Teknoloji Fakültesi 4. katta bulunan Kariyer ve Meslek Danışmanı Odasında devam ettiğini söyledi.

Projenin üniversite-sanayi-STK işbirliğini güçlendirmeye yönelik protokoller geliştirme ve araştırmalar yapmak amacı taşıdığını da ifade eden Ünal Kurt, bu amaçla istihdam kapasitesi ve çeşidini belirlemeye yönelik TR83 bölgesinde bir araştırma yapılacağı ve sonuçların yayınlanacağıMesleki Eğitimde Yenilikçi Yöntemler ve Paydaşlar Arasında İşbirliğinin Geliştirilmesiprojesinin 31 Ağustos 2015 tarihinde sona ereceğini açıkladı.

seminer12345

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü