Hayal Et, Odaklan, Vazgeçme, İnat Et!


Üniversitemizde ''AR-GE ve İnovasyon'' konulu bir seminer gerçekleştirildi. KOSGEP Başkanlık Müşaviri Turgut Arslan'ın katılımıyla gerçekleşen seminerde 'inovasyon nedir, inovasyonun önemi, türleri, firmalar için önemi, Türkiye'de inovasyon' konularında bilgi verildi. Teknoloji Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen seminere Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ünal Kurt, KOSGEP Amasya İl Müdürü Bayram Ali Kukuş, ve öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. 

İnovasyonun yeni, değişik ve farklı fikirlerin bilgiyi kullanarak yeni ve gelişkin ürün, hizmet ve yöntemlere dönüştürülmesi olduğunu söyleyen KOSGEP Başkanlık Müşaviri Arslan, bugün hayatımızın bir parçası olmuş cep telefonu, bilgisayar, kompakt disk gibi birçok ürünün bir inovasyon olarak ortaya çıktığını ifade etti. Sanatta, sporda, kültürde de inovasyonun mümkün olduğunu söyleyen Arslan, başarının formülünün ise 'hayal et, odaklan, vazgeçme, inat et' olarak açıkladı. Programda ayrıca AR-GE ve inovasyon desteği veren kuruluşlar da anlatıldı. Seminer katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

Seminer sonunda üniversitemiz tarafından Turgut Arslan adına toprakla buluşturulan fidanın koordinatlarının yer aldığı sertifika kendisine takdim edildi.

Hayal Et, Odaklan, Vazgeçme, İnat Et!

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü