Gümüşhacıköy’ün Parlayan Yıldızı


Üniversitemiz yüksekokullarından Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokuluna bir ziyaret gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay akademik, idari personel ve öğrencilerle bir araya gelerek görüş ve önerilerini dinledi.

Amasya Üniversitesinin ''Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalitenin Adresi" olma parolası ile çalıştığını ifade eden Prof. Dr. Metin Orbay, "2011-2012 akademik yılında faaliyetlerine başlayan yüksekokulumuz, başta kaymakamlığımız, belediyemiz, milletvekillerimiz, Gümüşhacıköylüler ve özellikle Hasan Duman'ın destekleriyle ülkemizin ekonomik kalkınmasına ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasına katkıda bulunacak, alanında uzman, yenilikçi bireyler yetiştirmeye başladı. Açtığımız programların ihtiyaç duyduğu derslik ve laboratuvarları her geçen gün yenilerini ekleyerek yolumuza devam ediyoruz."dedi.

Yüzde 92'si Amasya dışından gelen 550 öğrencili Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulunda bankacılık, sigortacılık gibi istihdam sorunu olmayan programlar açarak yüzde 100 doluluk oranının yakalandığını belirten Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Reha Özder, "Gümüşhacıköylüler kadar Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'da her konuda yüksekokulumuzun yanında oldular, desteklerini bizlerden esirgemediler. Yüksekokulumuz yeni açılan programlarla, artan öğrenci kapasitesiyle ilçemizin parlayan yıldızı olmaya devam edecektir." ifadelerini kullandı.

gümüşhacıköyy123

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü