Güler Yüz ve Kaliteli Hizmet İstiyoruz


Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanları ve Mahalle Muhtarları Üniversitemizin Misafiriydi.

2011 yılından günümüze yüzde 72 büyüme gerçekleştiren üniversitemizde öğrenci sayımız ise 11 bine ulaştı. Öğrencilerimizin yüzde 85' i ise il dışından geliyor. Amasya'ya gelen öğrencilerimizin üniversite çatısı dışında en çok muhatap olduğu kesim ise esnaf ve muhtarlar. İlimizde yaklaşık 9 bin esnaf ve sanatkâr üyesi olan Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve üniversitemizin birlikte düzenlediği bilgilendirme toplantısı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Personel Yemekhanesinde gerçekleştirildi. Amasya Valisi  İbrahim Halil Çomaktekin, il protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, üniversite yönetimi ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası yeni başkanı İsa Köse ve birçok esnaf ve muhtarın katıldığı bilgilendirme toplantısında bir sunum gerçekleştiren Rektörümüz Orbay büyüyen ve gelişen üniversitemizdeki değişimi istatistiki bilgilerle konuklara aktardı.

esnaf-rektör

Güler Yüz ve Kaliteli Hizmet İstiyoruz

Üniversitemizin her geçen gün büyüyüp geliştiğini, öğrencilerimizin çoğunluğunun il dışından, hatta başka ülkelerden geldiğini ifade eden  Rektörümüz Prof. Dr. Orbay, "Üniversite olarak, günümüz bilgi çağının gerektirdiği teknolojiyi kullanma yeteneğine sahip, araştırmacı, proje geliştirme ve sosyal becerisi kazanmış öğrenciler yetiştirme gayreti içindeyiz. Öğrenci memnuniyetinin en önemli ayaklarından birini de esnafımızın sunduğu hizmetin kalitesi oluşturuyor. Öğrenci merkezli sorunlarda esnafımız duyarlı olmalıdır. İlimizde şu anda 9 bin esnaf ve sanatkârımız bulunuyor. Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odasına bağlı üyelerin ürettikleri ve verdikleri hizmetleri tüketicilerimize (akademik-idari personel ve öğrencilerimize) kaliteli, ekonomik ve standartlara uygun sunmaları gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle ulaşım, güler yüzlü kaliteli hizmet, fiyat uygunluğu noktasında önemli çalışmaları birlikte hayata geçirebilirsek Amasya'yı 'Marka Kent', Amasya Üniversitesini ise 'Marka Üniversite' yapma noktasında daha etkin çalışmalar gerçekleştirebiliriz. Muhtarlarımızın da şehrimize gelen öğrencilerin mahalle sakinlerince sahiplenilmesi, öğrencilerimizin Amasya'da can bulabilmeleri için gerekli desteği vermeleri gerektiğini düşünüyoruz. "dedi.

Esnafımız Eğitimi İçin Destek Bekliyoruz

Amasya Üniversitesinin gelişimini ilgiyle izlediklerini söyleyen ve üniversitemizin çalışmalarını her zaman ve her mekânda desteklediklerini, üniversitemizin öncülüğünde esnaf ve sanatkarları bilgilendirici geliştirici seminerler, konferanslar verilmesini arzuladıklarını belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı İsa Köse, ''Amasya Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirmeyi düşündüğümüz ve fikri çalışmalarını üniversitenin öğretim elemanlarının yapacağı eğitim seminerleriyle esnafın üniversite ile tanıştırılması ve kalitenin arttırılmasını hedeflemekteyiz. Amasya Üniversitesi büyürken Amasya da gelişiyor. Amasya'nın gelişimine katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay şahsında tüm Amasya Üniversitesine teşekkür ediyorum.'' ifadelerini kullandı

Şehirler İnsanlar Gibi Canlı Varlıklardır

Şehir; bütün kurumlarıyla, üniversitesiyle, insanlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla yaşayan bir bütündür ve iç içe olan birbirinden ayrı düşünülmeyecek organlardır, ifadelerini kullanan ve bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan ilimiz valisi İbrahim Halil Çomaktekin; ''Üniversitemiz ise bu yaklaşımın farkında ve  öylesine şehirle bütünleşiyor ki bu yapının en önemli organı olduğunu düşünüyor, haklı da şehrin kalbi düzeyinde. Çok canlı diri bir şekilde Amasya ilimizle beraber yaşamaya devam ediyor gelişimi değişimi görerek. En güzeli örneği ise bu akşam. Amasya Üniversitesi şehirdeki değişimi gelişimi öylesine güzel takip ediyor ki esnaf ve sanatkarlar odamızda yeni seçim yapıldı. Üniversitemiz de hemen kaynaşalım yeni hücrelerle bir araya gelelim düşüncesiyle sizlerle burada bizi buluşturdu. Çok güzel düşünmüşler şükranlarımızı sunuyoruz.'' dedi.

Öğrencilerimizi Şefkatle Merhametle Kucaklamalıyız

Üniversitemizin sahip olduğu bütün potansiyelin farkında olarak ve onu işleterek ciddi işler yapmaya devam ettiğini vurgulayan Vali Çomaktekin ''Amasyamızın sahip olduğu potansiyeli sadece Türkiye'ye değil uluslararası alana da tanıtmaya çalışıyoruz. Bunu  yaparken öncelikle elimizde olan imkanların da farkında olmalıyız. Biz farklı illere gidip fuarlarda festivalerde Amasya'yı tanıtmaya çalışıyoruz ama 11 bin öğrencinin yaptığı tanıtım çok daha etkili olacaktır çünkü üniversitemiz öğrencilerinin çoğunluğu Amasya dışından geliyor. Sevgili gençlerle öylesine güzel ilgilenmemiz gerekiyor ki sadece üniversite yönetiminden değil esnafımızdan da aynı özeni bekliyoruz. Öğrencilerimiz buradan huzurlu, mutlu ayrılırlarsa şehri çok güzel anlatacakalardır ve Amasya'nın gönül elçisi olacaklardır. Esnaf kardeşlerimiz, muhtarlarımız da bunun farkındalar ki insan olmanın gereği de budur. Öğrencilerimizi şefkatle merhametle kucaklamamız gerekiyor. Sizlere şimdiden teşekkür ediyorum ve rektörümüze de bu farklı yaklaşımından dolayı teşekkür ediyorum.'' ifadelerini kullandı

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ve üniversitemizin birlikte organize ettiği bilgilendirme toplantısı, yemeğin ardından sona erdi.

esnaf-sonn

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü