Grafik Tasarım Programı İlk Öğrencilerini Alıyor


Tasarım Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Programı 2014-2015 akademik yılında ilk öğrencilerini alarak akademik yaşama 'merhaba' diyecek.

Teknolojik ve ekonomik gelişmelere uygun mesleklerin uygulamasındaki ara elemanları yetiştirmeyi hedefleyen Tasarım Meslek Yüksekokulu; Grafik Tasarım, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Mimari Restorasyon, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Endstüri Ürünleri Tasarımı, İç Mekan Tasarımı, Peyzaj ve Süs Bitkileri bölümleriyle birlikte 2013 yılında kuruldu. Türkiye genelinde gerekli olan ve dünyada gelişmiş ülkelerde var olan mesleklere programlarda yer verildiğini belirten Tasarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Telhat Özdoğan, ''Dünyadaki gelişmeleri takip ederek yol alması yüksekokulumuzu ayrıcalıklı kılmaktadır. Alana ilgi duyan bütün öğrencileri Tasarım Meslek Yüksekokulumuza ve tasarımın görsel dünyasına davet ediyoruz.'' dedi.

Grafik Tasarım Programının, grafik tasarım konusunda bilgi ve beceri ile donanmış, bilgi çağında kendi çevresini ve çağını çözümleyip sentez yapabilen, dünyanın güncel yapısıyla iletişim kurabilecek nitelikte, teknik ve estetik yönden eğitilmiş özgün fikir ve grafik tasarımlar üretebilen grafik tasarımcı adayları yetiştirmeyi hedeflediğini açıklayan Öğretim Görevlisi Aysel Güney ise; ''Grafik Tasarımı Programı, öğrencinin bağımsız, kendi yeteneğini öne çıkaran, çağdaş özelliklere sahip, becerikli, iletişim stratejilerini geliştirebilen, katılımcı ve atılım hamlesi yapabilen, her türlü görsel tasarım problemini çözebilen, araştırmacı, kültürlü, yetenekli ve fark yaratabilen iyi bir tasarımcı, grafiker olarak yetişmesini sağlamaktadır. Ekiple uyumlu çalışabilecek; 2 boyutlu tasarım programlarını kullanmayı (Adobe Photoshop, Adobe İllustrator, İndesign,..), grafik tasarım ürünlerini tasarlamayı, öğrencilere yaratıcı düşünmeyi ve problem çözmeyi kavratır.'' sözleriyle tercihlerin başladığı bugün üniversite adayı gençleri Grafik Tasarım programına davet etti.

Not: Grafik Tasarım Programı 2014-2015 akademik yılında ÖSYM tercik klavuzuna göre 30 öğrenci alacak.

TASARIM-

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü