Görev Değişimi


Üniversitemizdeki farklı birimlerdeki görevlerini başarıyla yürüten ve son olarak da İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığını üç yıldır başarıyla yürüten İbrahim Birol emekliye ayrıldı. Yerine ise Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcılığını sürdüren Çetin Alpaslan atandı.

görev değişimi1

Görev değişiminde İbrahim Birol Amasya Üniversitesinin tüm akademik ve idari personeline yönelik olarak ''1992 yılında şef olarak başladığım Amasya Üniversitesindeki görevimden bugün itibariyle emekli oldum. Geçen süre içerisinde şahsıma tevdi edilen görevleri hep kamu yararını gözeterek özveri ve titizlikle yürütmeye çalıştım. Şahsıma emanet edilen kamu kaynaklarını etkili, verimli ve ekonomik kullanmayı hep şiar edindim. Üniversitede görev yaptığım uzun sürenin son üç yılında bana güvenerek üniversitemizin milyonlarını şahsıma teslim eden basta Sayın Rektörüm Prof. Dr. Metin Orbay'a ve Genel Sekreterim Hasan Özyurt'a; bu onurlu görevimde bana yardımcı ve destek olan şube müdürü arkadaşlarıma ve hedeflerimize ulaşmak için beraber caba sarf ettiğimiz mesai arkadaşlarıma; ayrıca görev gereği çoğu zaman aynı hedefe ulaşmak için birlikte gayret gösterdiğimiz daire başkanı arkadaşlarıma ve personellerine şükranlarımı, saygıları ve sevgilerimi sunuyorum. Eğer aramızda bir hak doğduysa benden yana helal olsun. Sizden de hakkınızı helal etmenizi istirham ediyorum. Yolu sevgiden gecen bir yerlerde tekrar buluşmak dileğiyle şimdilik sağlıcakla kalın, hoşça kalın'' cümlelerini dile getirdi.

görev değişimi2

Yeni görevine bugün itibariyle başlayan Çetin Alpaslan ise İbrahim Birol'a gerek akademik ve idari gerekse kamu usul ve esasları ışığında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Alpaslan, bu hizmet standardını daha iyi noktalara taşımanın gayreti içerisinde olacaklarını söyledi. Programa İdari Mali İşler Daire Başkanlığı personeli, Üniversitemiz Rektörü ve Genel Sekreteri de katıldı.

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü