Gönüllülük Kulübünden Yeni Proje


Üniversitemiz Gönüllülük Kulübü 2013-2014 akademik yılı bahar döneminin başlamasıyla beraber yeni projeleri için düğmeye bastı. Antalya'nın Mahmutlar Beldesinde bulunan 14 öğrencili, tek öğretmenli, birleştirilmiş sınıflı bir köy okulu için kitap bağışı kampanyasını başarıyla tamamlayan Gönüllülük Kulübü şimdi de Amasya Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri için uzun soluklu bir projenin başlangıç toplantısını gerçekleştirdi.

Üniversitemizin çeşitli programlarında okuyan kulüp üyeleri, Akademik Danışmanları Yrd. Doç Dr. İlker Kösterelioğlu koordinatörlüğünde projelerini gerçekleştirecekleri okulda; okul müdürü, öğretmenler ve öğrenci velileriyle bir araya geldiler. Öğrenci velilerine mevcut projeyi detaylarıyla anlatan Kulüp Başkanı Tolga Karaman ''Gönüllülük bilincinden hareketle ortaya çıkan proje kapsamında Amasya Cumhuriyet Ortaokulu öğretmenleri tarafından belirlenen; derslerinde geri kalmış, kendini ifade etme noktasında sıkıntılar yaşayan öğrencilerle bir dönem boyunca cumartesi günleri yarım gün bir araya geleceğiz. Bu arkadaşlarımıza fen bilgisi, matematik, sosyal bilgiler, Türkçe derslerini onların da keyif alabileceği şekillerde anlatacağız. Ayrıca çocukların öz güvenlerini kazanmaları için etkinliklerimiz, tiyatro oyunlarımız, gezilerimiz olacak.'' dedi.

 tolga1-1

Toplumun yararına olan her şeyin Gönüllülük Kulübünün projeleri arasına girebileceğini kaydeden Kulüp Danışmanı Yrd. Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, ''Genç arkadaşlarım hiçbir beklenti içinde olmadan, ihtiyacı olan çocuklarımızın dersler ve sosyal yönden gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla bu projeyi başlattılar. Çocuklarımız öğrenirken eğlenecekler; sosyalleşirken kendilerine rol modelleri edinebilecekler.'' dedi.

Gönüllülük Kulübü üyelerini hiçbir karşılık beklemeden tatil günlerinden feragat ederek vakitlerini kendi çocuklarıyla geçirip dersler ve kültürel aktiviteler bağlamında onlara katkı sağlayacak olmalarından çok memnun olduklarını belirten öğrenci velileri ise Amasya Üniversiteli öğrencilerin çocukları tarafından rol modeli olarak benimsenmelerinin de çocuklarının eğitim yolculuğunda pozitif katkısı olacağını ifade ettiler.  

Amasya Üniversitesi

Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü