Gönüllü Elmalar Olgunlaşma Yolunda


Üniversitemiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa hazırladığı Gönüllü Elmalar Projesi bilgilendirme toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ve üniversitemiz Genel Sekreter Vekili Hasan Özyurt ile  Amasya Gençlik Merkezi Müdürü  Şahin Gümüş'ün de katılımıyla gerçekleştirildi. Gönüllü Elmalar Projesi Koordinatörü Derya Piroğlu, Koordinatör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erdal Ünsalan ve çalışma grubunun yer aldığı bilgilendirme toplantısında dezavantajlı grupların sosyalleşmesini amaçlayan ve yaklaşık bir ay önce çalışmalarına başlanan proje kapsamında üniversite öğrencilerinin topluma karşı sosyal sorumluluklarının gereğini yerine getirmelerine yardımcı olmak, duyarlılık ve farkındalıklarının artırılması amaçlanıyor.

2013-2014 akademik yılı 2. döneminin başlamasıyla birlikte proje çalışmalara hız verileceğini açıklayan Avrupa Birliği Uzmanı ve Proje Koordinatörü Derya Piroğlu, ''Projemizin başladığı bir aylık süreç içerisinde tanıtımını yaptık ve öğrencilerimizin gelmesiyle beraber gönüllülerimizi belirleyip eğitimlere başlayacağız. Gönüllülük bilincinin nasıl artırılacağıyla ilgili bir proje olan çalışmalarımızda öğrenci katılımının üst seviyede olması en büyük temennimiz.'' dedi.

Proje kapsamında bir aylık periyotlarda buluşacak olan çalışma grubu üyeleri projenin kat ettiği yolu bilgilendirme toplantılarında masaya yatıracak.

Gönüllü Elmalar Projesi Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı ülke genelinde uygulanmak üzere üniversitelerin başvurabileceği ve üniversite rektörlüklerinin  proje yürütücüsü olarak proje teklifinde bulunabildiği 2013 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı Sosyal Dahil Etme başlığı altında proje teklif çağrısını başlattı. Rektörlüklerin projenin asıl sorumlusu olmakla birlikte sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, yerel yönetimler ve  sanayi bölgesi yönetimleriyle işbirliği de yapabildikleri ve gönüllülük esasına dayanan Gönüllü  Elmalar Projesi sadece üniversiteler için açılan bir program ve projesi kabul edilen 34 üniversite arasında Amasya Üniversitesi de bulunuyor.

Gönüllü Elmalar projesiyle sosyal yaşamın dışına itilmiş gençlerin sosyal uyumunun desteklenmesi ve sosyal yapının organik bir parçası haline getirilmesi ile gönüllü çalışmaların teşvik edilerek gönüllülük bilincinin arttırılması hedefleniyor.

GÖNÜLLÜelmalar123

Gönüllü Elmalar Projesinde Düğmeye Basıldı TIKLAYIN

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü