Gençlerden Farkındalık Kampanyaları


Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla ilişkiler ve Tanıtım programı öğrencileri 2015-2016 akademik yılı içerisinde bir dizi kampanyaya imza attılar. Öğrencilerimizin çevrelerinde farkındalık uyandırmak amacıyla yaptıkları kampanyaları haberimizde derledik.

Geçlerden Çevre Dostu Kampanya

öğrenci4

Halkla ilişkiler ve Tanıtım programı öğrencileri "sıfır yok oluş" sloganı ile çevre duyarlılığı konusunda farkındalık kampanyası başlattılar. Doğaya saygı ve geri dönüşümün öneminin altının çizildiği proje kapsamında Halkla ilişkiler ve Tanıtım programı öğrencileri yüksekokulu öğrencileriyle birlikte okul bahçesinde çöp toplama etkinliği gerçekleştirdiler.

Hedeflerinin öncelikle öğrenci arkadaşları sonrasında ise tüm gençlerin çevreye daha        duyarlı hale gelmesi olduğunu söyleyen Halkla ilişkiler ve Tanıtım öğrencilerine kampanyaları boyunca Öğr. Gör. Aytuğ Mermer ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdal Ünsalan da destek verdi.

Her Şey Bir Tebessüm İçin

öğrenci5

Halkla ilişkiler ve Tanıtım programı öğrencileri ilköğretim çocukların daha iyi şartlarda eğitim almalarını desteklemek amacıyla köy okullarının boyanması projesini başlattılar. Öğrenciler "Her Şey Bir Tebessüm İçin"  sloganı ile çıktıkları yolda ilk olarak Taşova ilçesine bağlı Kızıl Kışlacık İlköğretim Okulunu boyadılar. Amasya Valiliği ve Amasya Milli Eğitim Müdürlüğünün de destekleriyle gerçekleşen projede öğrenciler ve kendilerine eşlik eden Öğr. Gör. Aytuğ Mermer ilk kez boyacılık deneyimi yaşadı. Okulları renklenip güzelleşen miniklerin sevinç dolu çığlıkları eşliğinde okulun tüm dersliklerini boyayan proje gönüllüleri, boyama işi bittikten sonraki hafta minikleri ziyaret ederek onlara kırtasiye malzemelerinden oluşan hediye paketleri dağıttılar.

Haydi Sen de Paylaş Çocuklar Sevinsin

öğrenci6

Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı öğrencileri "Haydi Sen de Paylaş Çocuklar Sevinsin" adlı sosyal sorumluluk projesini Amasya Suluova Bayırlı İlkokuluna yaptıkları ziyaretle hayata geçirdi. Öğrenciler Bayırlı İlkokuluna yapmış oldukları ziyaret sırasında öğrencilerle vakit geçirip onlara hediyeler ve ihtiyaçları olan okul araç gereçlerini dağıttılar.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü