Gençler, Miniklere Diş Sağlığının Önemini Anlattı


Üniversitemiz Bilinçli Gençler Kulübü  öğrencileri Ağız ve Diş Sağlığı Haftasında Aydınlık Köyünde bulunan ilköğretim okulunu ziyaret ederek  çocuklara ağız ve diş sağlığının önemini anlattılar.

dişsağlığı-öğretmen

Bilinçli Gençler Kulübü Başkanı Emrah  Çelebi ve kulüp öğrencileri  Amasya Belediyesi tarafından temin edilen diş bakım setlerini öğrenciler dağıttı. Kulüp üyeleri öğrencilere günde en az iki kez dişlerinin fırçalamaları gerektiği konusunda uyarıp diş fırçalama tekniklerini gösterdiler.

dişsağlığı-soba

Amasya Üniversitesi Bilinçli Gençler Kulübü Akademik  Danışmanı Yrd. Doç. Şule Kırbaş ise yatırımların en iyisinin insana yapılan yatırım olduğuna dikkat çekerek, ''İnsan sağlığını koruyabildiği sürece hizmet edecektir. Bu anlayışla okullarda diş macunu ve diş fırçası dağıtıyoruz. Minik kardeşlerimizin bu diş fırçalarını yanlarında kolaylıkla taşıyabilecek ve alışkanlık haline getirebilecekler"  dedi.

Aydınlık İlköğretim Okulu Müdürü Kemal Esmer, gençlerin yaptığı ziyaretten çok memnun olduklarını kaydederek "Bizler diş sağlığının önemini öğrencilerimize anlatıyoruz; fakat üniversiteli abi ve ablalarının bizzat gelerek bu konuyu kendilerine anlatması ve diş bakım seti hediye etmesi daha kalıcı bir etki bıraktı. Bu güzel etkinliğe vesile olan Amasya Üniversitesine çok teşekkür ederiz'' ifadelerini kullandı.

dişsağlığı-hepsi

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü