Gambiya’dan Ziyaret


Gambiya İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Momodo Badjie, Müsteşar Sering Mohommed, Ticari Ekonomi Ataşesi Musa Ahmad, Büyükelçi Danışmanı Veysel Şeker Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ı makamında ziyaret ettiler.

gambiyaa

Üniversitemiz ile Gambiya üniversiteleri arasındaki öğrenci değişim programları imkanlarının görüşüldüğü ziyarette Rektör Orbay konuklarına; üniversitemiz ekseninde Türk yükseköğretimi ve mevcut çalışma alanları hakkında bilgi verdi.

Gambiya İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Momodo Badjie ise Gambiya'nın geniş, verimli tarım arazilere sahip olduğunu; bu arazilerin modern ve teknolojik imkanlarla üretime kazandırılması bağlamında bilimsel ve teknolojik altyapı ve desteğe ihtiyaç duyduklarını söyledi. Bu noktada yetişmiş, bilimsel düşünen, teknolojik altyapısı güçlü Gambiyalı gençlere çok görev düştüğünü belirten Badjie;  Türk üniversitelerini önemsediklerini pek çok Gambiyalı öğrencinin Türkiye'de ve tarih kültür şehri Amasya'da okumasından mutluluk duyacaklarını ifade etti.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü