Erkek Basketbol Takımımız 1. Lig'e Yükseldi


Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun 2013 - 2014 yılı Faaliyet Programında yer alan Üniversitelerarası Basketbol 2. Lig Grup Birinciliği müsabakaları 10 - 14 Aralık 2013 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Sinop Üniversitesi ve Üniversitemiz dahil 6 üniversitenin basketbol takımları arasında yapılan müsabakalar sonucunda üniversitemizin farklı bölümlerinde okuyan öğrencilerimizden oluşan Erkek Basketbol Takımı rakiplerine karşı büyük üstünlük sağlayarak gruptan namağlup olarak birinci çıkmayı başardı.

basket-erkek1

Müsabakalara haftanın 4 günü yaklaşık 2 saat antrenman yaparak hazırlandıklarını söyleyen Erkek Basketbol Takımımızın Antrenörü Yrd. Doç. Dr. Resul Çekin ''Yoğun çalışmamızın ödülünü her maçı 15 - 20 sayı farkla alarak ve gruptan birinci çıkarak aldık. Sporcularımız gerçekten övgüyü hak ediyor; çünkü çok büyük performans gösterdiler'' dedi. Çekin ayrıca, Erkek Basketbol Takımızın ardından Bayan Basketbol Takımımızın da üniversitemize ikinci bir sevinç yaşatmak için ikinci dönem yapılacak olan Üniversitelerarası Bayan Basketbol 1. Lig  şampiyonası için tam gaz çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Başarılarından dolayı takımımız Antrenörü Yrd. Doç. Dr. Resul Çekin başta olmak üzere; sporcularımız, Görkem Yüceoğlu, Taylan Özdemir, Aykut Aarslan, Ali Can Bolat, Fuat Küçüklerli, Kemal Dülgar, Gürkan Tekin, Semih İpek, Ali Kaçmaz, Recep Yılmaz, Abdullah Uçar, Tarık Baygın, Murat Çelebi, Suat Tuncel, Nuri Celep, Hasan Solak, Muhammed Kırgız ve Süleyman Samet Ulusoy' a teşekkür ediyoruz.

Üniversitelerarası Basketbol 2. Lig Takım Sıralaması

  1. Amasya Üniversitesi
  2. Düzce Üniversitesi
  3. Kastamonu Üniversitesi
  4. Bartın Üniversitesi

TAKIMIMIZIN MÜSABAKA SONUÇLARI

ÜNİVERSİTE ADI

SKOR

ÜNİVERSİTE ADI

SKOR

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ

47

AMASYA ÜNİVERSİTESİ

68

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ

58

AMASYA ÜNİVERSİTESİ

63

AMASYA ÜNİVERSİTESİ

56

BARTIN ÜNİVERSİTESİ

39

AMASYA ÜNİVERSİTESİ

72

HİTİT ÜNİVERSİTESİ

43

SİNOP ÜNİVERSİTESİ

39

AMASYA ÜNİVERSİTESİ

57

basker-erkek22

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü