Engelsiz Mısralar Engelsiz Yüreklerde Buluştu


Sosyal Sorumluluk ve Fikir Kulübü,  Sevgican Anadolu Engelliler Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Amasya Şubesi işbirliğiyle "Engelsiz Mısralar" başlıklı şiir dinletisi düzenlendi. Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feda Öner, Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail Yılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Ahmet Ünverdi, Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Musa Demiryarar, Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şube Başkanı Emine Hicin Arslan, Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şube Başkanı Mehmet Semiz,  İŞKUR Müdürü Osman Yılmaz,  Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Acar, Dünya Olimpiyat Şampiyonu Güreşçimiz Mahmut Demir, Ragıp Kurt ile birçok davetli ve öğrenci katıldı.

mısralarrrrrr

 Mehmet Can Çelik'in ezbere okuduğu İstiklal Marşıyla başlayan program izleyiciden büyük alkış aldı.

şiir1

Gaziler ve engelli bireylerimizin okuduğu duygu dolu şiirler izleyiciden bol bol alkış aldı. Programa Bilen Alpat, Mehmet Hopal, Osman Hicin ve İsa Çolaker de okudukları şiirlerle renk kattı. Amasyalı Şair-Yazar Hasan Buldu görme engelli halk ozanımız Aşık Veysel'in bir eserini ve küçük yaşlarda görme yetisini kaybeden dünyaca ünlü klasik müzik bestecisi Joaquín Rodrigo'ya ait bir parçayı gitarıyla çaldı.

Program sonunda katılımcılara üniversitemiz tarafından kendi adlarına dikilen ağaçların koordinatlarının yer aldığı sertifika Prof. Dr. Feda Öner tarafından takdim edildi. Öner; ''Üniversitemiz 'Engelsiz Üniversite' felsefesiyle hareket ediyor. Engelli bireylerimizin toplumun dışına itmek yerine yaşamın içinde var olabilmeleri için birçok çalışma ve etkinlik yapıyoruz. Katkılarından dolayı programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

şiir2

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü