Emlak Danışmanlığı Kursu Açıyoruz


Toplumların sosyo-ekonomik yapısı, tarihsel şartları, kültürel öğeleri, teknolojik gelişme, örgütlenme ve bilgi düzeylerine göre değişik boyutlar kazanan emlakçılık mesleği; Batı'da en prestijli meslekler arasında yer almakta ve eğitim almış sertifikalı kişiler tarafından yapılmaktadır. Ülkemizde de emlakçılık sektörünün gelişmesinde nitelikli eleman istihdamı önemli rol oynamaktadır. Bu konuda yasal düzenlemeler hız kazanmış olup emlakçılara sorumluluk ve yetki vererek onların konumunu güçlendiren "Emlakçılık Yasası" nın 2014'ün ilk yarısında çıkması beklenmektedir. Emlakçılık mesleğini en az lise mezunlarının yapabileceği yeni emlak yasasına göre emlak müşavirliği, belge sahibi uzmanlar tarafından yapılabilen bir iş olacak.

Bu gereklilikten yola çıkan üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi (AÜSEM) bünyesinde Emlak Danışmanlığı Kursu düzenlenecek olup müracaatlar ise başladı.

2 Mart 2014 tarihinde başlayacak kursun süresi 7 hafta / 56 saat olup, pazar günleri 09:00 - 17:00 saatleri arasında Eğitim Fakültesinde; Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Şehir ve Planlama Bölümü Harita ve Kadastro Programı Öğretim Görevlisi Fatih Yolcu tarafından verilecek kurs 30 kişiyle sınırlı olup, ilk müracaatlar dikkate alınacaktır. 

Emlak Danışmanlığı Kursu eğitim programının amacı ise; emlakçılık faaliyetlerinin öngördüğü tüm işlemlerin usulüne uygun yapılabilmesi için gerekli bilgi birikimini oluşturmak, pazarlama, halkla ilişkiler ve psikoloji kavramlarının iş ilişkilerinde kullanma yeteneğini kazandırmak, tapu-sicil, Kadastro, imar planları ile ilgili kavramları öğrenmek ve uygulamak, gayrimenkul mevzuatı hakkında yeterli bilgi donanımına sahip olmak, mesleğin gerektirdiği ciddiyet çerçevesinde saygınlık ve sorumluluğu kavramak, mesleğin gerektirdiği iş etiğine sahip olmalarını sağlamak şeklinde özetlenebilecek kurs sonunda katılımcılara "Kurs Bitirme Belgesi" verilecek

Kayıt için Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrenci işleri bürosuna şahsen başvurulacak ve aday kayıt formu düzenlenecektir.

İletişim: 0358 252 62 30/2213-14-15

emlak-12

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü