Eğlenirken Öğrendiler


Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret Bölümü, öğrencilerin okulda teorik olarak edindikleri bilgilerin pratikte uygulanışını görebilmek ve öğrencileri iş hayatına daha sıkı hazırlayabilmek amacıyla Dış Ticaret Bölümü Öğr. Gör. Yusuf Bahadır Keskin'in koordinatörlüğünde İstanbul'a mesleki gezi düzenledi.

gezi123

Gezi ekibi, ilk olarak Horoz Lojistik A.Ş.'nin  Şekerpınar'daki milli depo ve antreposunu ziyaret etti. Antrepo Müdürü Korhan Demirel ve Antrepo Yetkilisi Metin Beşerler'den antrepo uygulamaları ve dış ticaret - lojistik alanında başarılı bir kariyer edinebilmek için neler yapmaları gerektiği konusunda kapsamlı bilgi alan öğrencilerin ikinci durağı ise İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo'da Aktif Fuarcılık tarafından düzenlenen Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı oldu. Öğrenciler burada, uluslararası pazarlama tekniklerinin en önemlisi olan fuar uygulamasını yerinde görerek teorikte edindikleri bilgileri uygulama alanında da görme fırsatı yakaladılar.

Ekibin koordinatörü Öğr. Gör. Keskin; öğrencilerin mesleki eğitimleri açısından gezinin çok faydalı geçtiğini, bu tarz geziler sayesinde eğlenirken aynı zamanda da öğrendiklerini kaydetti. Geziye katılan öğrenciler kendilerine uygulamalı eğitim adına bu imkanı sunan başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve SBMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ergün Şimşek ile Dış Ticaret Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Bülent Şimşeker olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

gezi1255

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü