Eğitim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu


2013-2014 akademik yılında 800 mezun veren Eğitim Fakültesi mezuniyet törenini; yaklaşık 5 bin kişi izledi. Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonunu hınca hınç dolduran mezun öğrenci ve ailelerinin coşkusuna; üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere, kurum ve kuruluş amirleri, akademik ve idari personel eşlik etti.

Eğitim Fakültesi programlarından mezun öğrencilerin yerlerini almalarıyla başlayan törende Türkçe Öğretmenliği Bölümünden Hamide Kaya mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Kaya; ''Sizleri Başöğretmen Atatürk'ün 'Yüksel Ey Türk sizin için yükselmenin sınırı yoktur' sözleriyle selamlıyorum. 4 yıl önce farklı farklı şehirlerden gediğimiz Amasya'da aynı amaç için buluştuk. Bu yolda iyiyi de seçmek kötüyü de seçmek bize aitti. Biz bu vatana hizmet etmeyi seçtik.  Hoşça kalın üniversitem, hoşça kalın Amasya.'' ifadelerini kullandı.

Saygı, sabır ve özveri kavramlarının birleştiği en temel hususun aile kavramı olduğunu ifade eden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere;''Saygıdeğer aileler 4 yıl önce bize sıkılgan, utangaç birer lise mezunu olarak teslim ettiğiniz evlatlarınızı bugün size birer öğretmen olarak teslim ediyoruz. Ünlü Bilim Adamı Albert Einstein'ın bir sözü vardır:  'Hayat, bisiklet sürmek gibidir. Dengenizi korumak için, devam etmelisiniz.' Öğretmen olursunuz ama sadece öğretmen olursunuz, fakat öğretmen gibi öğretmen olmak için hareketinizi kaybetmemeniz gerekir. Sizlerin de hayat boyu dengenizi yitirmemenizi, hep bilgiye doğru koşmanızı  temenni ediyorum.'' dedi.

Salonu dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Rektörümüz ise ''Üniversitemiz öğretmen eğitiminde 50. yılını kutluyor. Böylesine köklü bir fakülteden bilgiyle yoğrulmuş olarak mezun oluyorsunuz. Aziz Türk milletinin, bizlerin ve ailelerinizin sizden tek bir beklentisi var: Bu vatana canı gönülden hizmet etmek. Hepinizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.'' sözlerini kaydetti.

İlk 7 dönem baz alınarak çıkarılan not ortalamasına göre fakülte derecesi yapan öğrencilere başarı belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Fakülte birincisi Psiklolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden Berna Temel'e, fakülte ikincisi Bilgisayar ve Öğretim Teknikleri Öğretmenliği Bölümünden Derya Küçükşenel, fakülte üçüncüsü Bilgisayar ve Öğretim Teknikleri Öğretmenliği Bölümünden Rabia Balcı'ya Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere ve Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hikmet Develi tarafından başarı belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

3 yıldır geleneksel hale gelen kavurma şenliğini tertipleyen Ulusoy Firması adına  vermiş oldukları destekten dolayı  Bölge Müdürü Temel Uzlu'ya Eğitim Fakkültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere tarafından çiçek takdiminde bulunuldu.

Tören bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

eğitim12345

Not: Bu habere dair daha çok fotoğrafı Amasya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Facebook adresinde bulabilirsiniz

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü