Eğitim Fakültesi Bin 208 Mezun Verdi


Eğitim Fakültesi 2014-2015 yılı mezuniyet töreni Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Törene Amasya Valisi İ.Halil Çomaktekin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Amasya Baro Başkanı Av. A. Melik Derindere gibi Amasya protokolünün önde gelen isimleri ile üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı. 2014-2015 akademik yılında bin 208 mezun veren Eğitim Fakültesi mezuniyet törenini; binlerce kişi izledi.

eğitim1

Üniversitemiz halk oyunları ekibinin gösterisiyle başlayan program akışında mezun öğrenciler adına okul birincisi Emine Dalkılıç bir konuşma yaptı. Dalkılıç konuşmasında ''Hedeflerimizi iyi koyacağız, rüzgar doğudan da batıdan da kuzeyden de güneyden de esebilir; ancak geminin rotasını yelken ve yelkeni ayarlayanlar belirler. Yelkeni biz ayarlayacağız, rüzgarın esiri olmayacağız, işin iyisini değil en iyisini yapacağız zira biz bunu yapmayı Amasya Üniversitesinde öğrendik. Bizlerin yetişmesinde olgunlaşmasında emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum'' cümleleriyle duygularını ifade etti.

eğitim2

Aileleri selamlayarak konuşmasına başlayan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere ise;  ''Sevgili gençler sizden hayatınız boyunca üç şeyi özümsemenizi istiyorum: sevgi, saygı, sabır. Bu üş kelimeyi hayatınıza katarsanız başarı kaçınılmaz olacaktır. Yaşamınızın kalan kısmınızda hepinize başarılar diliyorum'' dedi.

eğitim3

Salonu dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Rektörümüz Orbay; ''Aziz Türk milletinin, bizlerin ve ailelerinizin sizden tek bir beklentisi var: Bu vatana canı gönülden hizmet etmek. Hepinizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum'' ifadelerini kullandı.

eğitim5

Salonu hınca hınç dolduran kalabalığın coşkusunu paylaşan Vali Çomaktekin ise; "Sevgili gençler anne ve balarınızın bizlere emaneti olarak ülkemizin değişik köşelerinden geldiniz. Başta Rektörümüz olmak üzere bize bağlı tüm kurum ve kuruluşlarla sizin huzurunuz, güvenliğiniz, mutlu olmanız ve bu güzel tarih, medeniyet, kültür, irfan şehri Amasya'yı iyi teneffüs edebilmeniz için çalışmalar yürüttük. Ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri takip eden bir üniversitemiz var. Sizler çok şanslısınız; üniversitemiz genç ve dinamik, değişimi ve gelişimi yakından takip ediyor. Kültürel, sosyal, sportif faaliyetleri en iyi şekilde yerine getirmek için uğraşan kadrolarımız var. Üniversiteler sadece meslek edindirmeye yönelik teşkilatlar değildir. Üniversiteler gençlerin toplumsal konulara karşı duyarlı olmasını da gerektirir. Sizler sadece kendinizi değil toplumu da düşünen bireyler olmalı ve her düşünceye açık olmalısınız. Sizler sayesinde ülkemiz geleceğe daha emin adımlarla yürüyecektir. Sizlerin yetişmesinde emeği geçen öğretim üyelerine ve ailelerinize teşekkür ediyorum, bundan sonraki yaşantınızda başarılar diliyorum. Hepinizi tebrik ediyorum" cümlelerini kaydetti.

eğitim6

Not ortalamasına göre fakülte derecesi yapan öğrencilere başarı belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Fakülte birincisi Psiklolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden Emine Dalkılıç,  fakülte ikincisi Türkçe Eğitimi Anabilim Dalından Tuğçe Güneş; fakülte üçüncüsü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalından Kadriye Sakallı'ya Valimiz İ.Halil Çomaktekin, Baro Başkanı Av. A. Melik Derindere, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere tarafından başarı belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

eğitim7

Tören bölüm bazında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi, kep atma seremonisi ve kokteylin ardından son buldu.

Amasya Üniversitesi

Basın yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü