Doğru Tercih Amasya Üniversitesi


Üniversite adaylarının tercihlerini şekillendirdiği şu günlerde üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay katıldığı çeşitli televizyon programlarında Amasya ve Amasya Üniversitesini anlatmaya devam ediyor.

doğru tercih

Prof. Dr. Metin Orbay; hafta içi her gün 07.00 - 09.00 saatleri arasında 54'ün üzerinde il televizyonu ve uydu aracılığı ile karasal yayın yapan Cihan TV Network'te, 74 televizyon kanalının ulusal ve uluslararası düzeyde ortak yayını olarak hazırlanan "Anadolu'da Sabah" programının canlı yayın konuğu oldu.

Cihan TV Network'ün hazırladığı haber programında Orbay, Amasya ve Amasya Üniversitesindeki son gelişmeler ve değişimler hakkında bilgi verdi. Üniversite adaylarının hayatlarını belirleyecek kararı vermenin arifesinde olduklarını kaydeden Orbay; gençlerin okuyacakları şehri de önemsemeleri gerektiğini belirterek Amasya'nın hayata dolu dolu bakan bir huzur şehri olduğunu kaydetti.

Katıldığı programda üniversitemizdeki akademik ve fiziki gelişmeler hakkında geniş bilgilendirme yapan Prof. Dr. Orbay Amasya Üniversitesinin en köklü fakültesinin Eğitim Fakültesi olduğunu ve 10 farklı branşta öğretmenlik eğitimi verildiğini söyledi. Orbay, 2014-2015 akademik yılında ilk defa İngilizce Öğretmeni eğitimi verileceğini de sözlerine ekledi. Bölgedeki sanayi kuruluşlarının her geçen gün artığını belirten Rektörümüz; ülkemizdeki ekonomik ve teknolojik gelişmelere paralel olarak nitelikli mühendislere ihtiyaç olduğunu Teknoloji Fakültemiz bünyesindeki Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinin gelişen Türkiye ekonomisine yeni mühendisler kazandırdığını ifade etti. Mimari anlamda da Amasya'nın bir kültür şehri olduğu belirten Prof. Dr. Orbay; yüzde 30 ingilizce eğitimi verilen Mimarlık Fakültesinin bölge ve Türkiye mimarisine farklı bir bakış açısı kazandıracağını kaydetti.

Üniversitelerin sadece kampüs alanıyla sınırlı olmadığını Amasya Üniversitesinin eğitimin tüm iç ve dış paydaşlarıyla sivil toplum örgütleriyle uyum içinde çalıştığını ifade eden Orbay, Amasya'da üniversite-şehir bütünleşmesinin sağlandığını sözlerine ekledi. Amasya halkının entelektüel bakış açısına sahip olduğunu ifade eden   Prof. Dr. Orbay Amasyalının üniversite gençliğini sahiplendiğini de belirtti.

Amasya Üniversitesinin hedefini her yıl bir adım daha ileriye taşıdığını açıklayan Rektörümüz  genç üniversite adaylarını üniversitemize davet etti.

 

Haberin Görüntüsü için TIKLAYIN

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü