Çöp Toplayıp Kuş Yuvalarını Yapılandırdılar


Üniversitemiz Dağcılık Arama Kurtarma ve Toplum Gönüllüleri Kulübü, Öğr. Gör. İsmail Yolcu eşliğinde başlattıkları Boraboy Gölü ve çevresini temizleme projesini başarıyla gerçekleştirdiler.

Duyarsız insanların atmış oldukları atıkları toplama ve zarar verilen çevreyi düzenleme etkinliğini öğrencilerimizin gayretiyle verimli bir şekilde tamamladıklarını ifade eden Öğr. Gör. Yolcu;  ''Boraboy Orman İşletme Şefi Jülide Saday'ın yardımıyla bölgeyi incelemekle işe başladık. Akabinde ulaşılamayan riskli bölgelerde Dağcılık Grubu uzun çubuklarla ve eldivenler giyerek temizlik yaptılar. Risksiz bölgelerde ise Toplum Gönüllüleri Grubu temizlik yaptı. Ortaya çıkan atığı yanımızda getirdiğimiz çöp poşetlerine koyduk ve poşetleri de belli bir noktada görevlilere teslim ettik. Üniversite ve üniversite gençliği örnek ve öncü olmalı; biz bu anlayışla projelerimizi üretip uygulamaya koyuyoruz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'' dedi. Boraboy Gölü ise görevlendirilen bir ekiple su bisikleti yardımıyla temizlendi.

Dağcılık Arama Kurtarma ve Toplum Gönüllüleri Kulübü sadece çevre temizliği yapmakla kalmayıp  kuş yuvalarını da kuşların yaşam alanlarına uygun olarak düzenlediler.

borabay1

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü