Çocuklar Gülsün Diye!


Merzifon Meslek Yüksekokulu öğrencileri Akören İlkokulunu boyadı ve miniklere oyuncak, kitap ve kırtasiye desteğinde bulundular. 'Çocuklar Gülsün Diye' temasıyla hayata geçirilen projede üniversiteliler, ilkokul öğrencilerine kitap, oyuncak ve kırtasiye malzemelerini palyaço gösterisi eşliğinde hediye ettiler.

İlkokulu köyde okuduğunu ifade eden Merzifon MYO Müdürü Doç. Dr. Asım Çoban, "Saf, berrak köy çocuklarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçemiz okullarından birine kırtasiye ve oyuncak desteğinde bulunma isteğimizi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bildirdik. Yaptığımız görüşmeler sonrasında Merzifon'a bağlı Akören İlkokuluna destekte bulunabileceğimiz ifade edildi. 32 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü okul çalışma sahamız oldu. Okulumuzun dış cephe boyasını ise inşaat ve mekatronik programı öğrencilerimiz malzemelerini kendileri temin ederek yaptı. Kampanya kapsamında temin edilen kitap ve oyuncaklar ilkokul çocuklarına teslim edildi. Daha kapsamlı projeler ve etkinlikler düzenleyeceğiz. Yrd. Doç. Dr. Nazan Kahraman başta olmak üzere bu faaliyette görev alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Akören İlkokulunda okuyan öğrencilerin yaş ve cinsiyetlerine göre hediyeler verdiklerini söyleyen Merzifon MYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nazan Kahraman, "İnsanlar ailesi, arkadaşları ve çevresindeki tüm insanlarla bir bütündür. Çevremizle sürekli bir iletişim içerisindeyiz. İletişimin ana amaçlarından biri ise anlamak ve empati kurmaktır. Bugün öğrencilerimiz Akören İlkokulu öğrencilerini anlamaya onlarla iletişim kurmaya çalıştılar. Neredeyse bir aydır ortak yürütülen çalışmanın sonucunu hep beraber görüyoruz. Öğrencilerimiz birlikte iş yapmayı ve toplumsal dayanışmayı öğrendiler. Düzenlediğimiz kampanyaya 'Çocuklar gülsün diye' adını verdik. Öğrencilerimiz Medrese Parkında stant açıp; oyuncak, kitap ve bir miktar para topladılar. Daha sonra biraz kendileri birazda biz katkı sağlayıp Akören İlkokulunda okuyan öğrencilerin yaş ve cinsiyetlerine göre hediyelerini aldık. Akören İlkokulunun dış cephesini boyadık. Amacımız öğrencilerimizin tanımadıkları çocuklar ve tanımadıkları insanlar için bir şeyler yapmalarını sağlamaktı. Eğlenceli bir program eşliğinde faaliyetimizi tamamladık." dedi.

Aralarında köy hayatını bilmeyenler olduğunu ifade eden Merzifon MYO Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı son sınıf öğrencisi Eda Çelik ise, "Bu etkinlik sayesinde çocukları daha fazla sevdik ve onlarla yakınlaştık. Stant kurduk, etkinlik hazırlamayı ve ekip çalışmasını öğrendik. Çocukların yüzünü güldürdüğümüz için bizde çok mutlu olduk." ifadelerini kullandı.

 merzifon123

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü