Çay Çörek Bizden, Okumak Sizden


51. Kütüphaneler Haftası üniversitemizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Seher Tekin Okuma Salonunda yapılan etkinlikte öğrencilerimize Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından Amasya çöreği ve çay ikram edildi. Ayrıca kütüphanelerimizden en çok faydalanan personel ve öğrencilerimiz için ödül töreni gerçekleştirildi.

KÜTÜPHANE1

Törende bir konuşma yapan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İlhami Türkyılmaz; ''Mart ayının son haftasını tüm yurdumuzda Kütüphaneler Haftası olarak kutluyoruz. Ayrıca 1 Nisan günü de okuma günü olarak ilan edilmiş. Biz de sınav döneminin yaklaştığı şu günlerde Seher Tekin Okuma Salonunu kullanan öğrencilerimize bir sürpriz yapmak istedik. Öğrencilerimiz derslerine daha iyi çalışsınlar diye 'Çay Çörek Bizden Okumak Sizden' sloganıyla ikramlarda bulunduk'' dedi.

Kütüphanelerimizden en çok faydalanan öğrencilerimizden Elif Avcı, Nesibe Erkal, Semih Töre;  personellerimizden ise Özgür Atakan, Harun Yılmaz, İmran Gündüz Alptürker'i tebrik edip hediye takdim eden Rektörümüz Orbay; ''Web sitemizde yer alan kitap talep formu ile akademik, idari personel ve öğrencilerimiz ya da Amasyalı vatandaşlarımız kütüphanelerimizde görmek istedikleri kitapları talep edebiliyorlar. Geçen yıl istenen kitapların hepsi alındı ve bu yıl da alınacaktır. Süreli yayınlara abonelikler de tamamlanmış olup kütüphanemize gelmeye başlamıştır. Bizim tek isteğimiz bu kitapların okuyucusunun bol olmasıdır. Hem kendimiz okuyalım hem de topluma bu bilinci aşılayalım'' cümlelerini kaydetti.

Seher Tekin Okuma Salonunu ziyaret eden öğrencilerimizden Beyza Altunay; ''Yakında sınavlarımız başlayacak, sabah erkenden, kahvaltı bile yapmadan okuma salonuna gelmiştim, çay ve çörekleri görünce çok sevindim, bu ikramların devamlı olmasını istiyorum'' sözleriyle duygularını ifade etti.

Sibel Buğdaycı adlı öğrencimiz ise okuma salonunu sürekli kullandığını 'Çay Çörek Bizden Okumak Sizden' etkinliğinin çok hoşuna gittiğini; ayrıca kütüphane yöneticilerince okuma salonunda özellikle akşamları sıcak su temini sağlanırsa öğrencilerin kendi çaylarını yapabileceklerini söyledi.

Ümit Işık adlı öğrencimiz ise etkinliğin öğretmenlik eğitimi verilen Eğitim Fakültesi okuma salonunda yapılmasının çok yerinde olduğunu, öğretmen olduklarında öğrencileri için de benzeri etkinlikler yaparak kendi öğrencilerine de kitap okuma sevgisi kazandırabileceklerini ifade etti. 

KÜTÜPHANE123

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü