Bir Kan Üç Can Kampanyasına Rekor Destek


Üniversitemiz ve Kızılay Samsun Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince dört aylık periyotlarla üniversitemizin farklı yerleşkelerini ziyaret eden kan bağışı aracı bu kez Suluova Meslek Yüksekokundaydı. Suluova MYO'da gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında öğrenciler ve personelimiz bir günde 83 ünite kan bağışı yaparak önemli bir duyarlılık örneği gösterdiler.

kan bagışı1

Orta Karadeniz Kızılay Kan Merkezi Sorumlu Uzmanı Alper Candan, üniversite personeli ve öğrencilerin kan bağışına gösterdikleri ilgiden çok memnun olduklarını söyledi. 18-65 yaş arası her sağlıklı bireyin kan bağışında bulunabileceğini belirten Candan, kan bağışına olan ihtiyacının her gün bir önceki günden daha fazla olduğu belirterek ülkemizde gönüllü kan bağışının çok önemli bir ihtiyaç olduğunu belirtti. Candan, ''Kan her an, herkes için gerekli olabilir. Bu nedenle kan stoklarımızın sürekli dolu olması gerekiyor. Kampanyamıza ilgi gösteren tüm personel ve öğrencilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz'' dedi.

Kan Merkeziyle imzalanan protokolle, kan ve kan yoluyla bulaşan hastalıkların yüksek öğrenim öğrencilerine anlatılması ve öğrencilerimizin mesleklerine başladıklarında daha bilinçli bireyler olarak toplumumuzu aydınlatmaları hedefleniyor.

kan bagısı2

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü