Başkanlar Müdürlerle Buluştu


Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bölüm ve ana bilim dalı başkanları ile  Amasya'daki okul müdürleri bir araya geldi.

İnsana, topluma, doğaya duyarlı, kendisinin ve mesleğinin toplumsal, eğitimsel gelişmedeki yerini, rolünü kavramış, mesleki yeterlik ve etik sorumluluk kazanmış; sürekli gelişmeyi bir yaşam biçimi olarak algılayan; bilimsel düşünme ve çalışma biçimini benimsemiş; kamusal yararları gözeten, yaratıcı ve eleştirel düşünebilen öğrenciler yetiştirmeyi ilke edinen üniversitemiz Eğitim Fakültesi; düzenlediği toplantıda bölüm ve ana bilim dalı başkanları ile Amasya ili içinde bulunan okul müdürleriyle Eğitim Fakültesi öğrencilerinin eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik birçok konuyu masaya yatırdı.

Öğretmenlik uygulaması ve okul deneyimi çalışmalarına yön vermek ve bazı teknik ayrıntıların paylaşılması temelinde yapılan toplantıyı Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı  Yrd. Doç. Dr. M. Hikmet Develi koordine etti. Develi, son 2 yıl içerisinde fiziki ve akademik anlamda üniversitemizin katettiği yolu anlatarak başladığı konuşmasında okul öncesi hayat, sınıf yönetmeliği, okul deneyimi, öğretmenlik uygulaması çalışmalarının bilinçli ve sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için neler yapılmalı ekseninde bir sunum gerçekleştirdi.

Eğitim Fakültesi öğrencilerinin okul deneyimi uygulaması ile ilk defa fakülte dışına çıkarak mezuniyet sonrası çalışacakları okulları gözlemlemelerinin sağlandığı; öğretmenlik uygulamasında ise öğrencinin bizzat okulda öğretime katılacak eğitime katkı sağlayıp deneyim kazanmasının amaçlandığı uygulamaların bir diğer ayağı olan okul müdürleriyle staj hareketliliği, stajların nasıl daha verimli hale getirileceği gibi başlıklarda karşılıklı fikir alış verişinde bulunulduğu toplantı soru cevap bölümünün ardından son buldu.

develi

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü