Balık Bahane Amaç Şahane


2011 yılından bugüne, üniversite kenti olma yolunda istihdam odaklı yüzde 72 oranında bir büyüme gerçekleştiren üniversitemizde öğrenci sayımız ise 11 bine ulaştı. Üniversitemiz büyürken; aynı zamanda artan iş yoğunluğu dolayısıyla görüşme, sohbet etme fırsatı bulamayan personelimiz için üniversite çatısı altında sık sık 'paylaşma platformları' oluşturuluyor. Eğitim Fakültemiz de hocalar, idari personel ve tüm çalışanlarımızı bir çatı altında toplamak ve bir dönemin yorgunluğunu atmak için balık partisi düzenledi.

balık-hocalar

Eğitim Fakültesinin ev sahipliğinde organize edilen mangalda balık ziyafeti Eğitim Fakültesi personel yemekhanesinde gerçekleştirildi. Keyfli anların yaşandığı organizasyonu ''Amacımız paylaşmak, bir arada olmak, balık bahane'' sözleriyle anlatan Eğitim Fakültemiz Fakülte Sekreteri İlhami Türkyılmaz gelen konuklarla tek tek ilgilendi.

Amasya Üniversitesi ailesi arasındaki paylaşma kültürünün artırılmasını önemsediklerini ve Türk kültüründe en önemli paylaşımların yemek sofralarında gerçekleştirildiğini ifade eden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere; ''Biz üniversiteye bir bütün olarak bakıyoruz. Bizim için kapıdaki güvenlikçi arkadaşımız da aynıdır, derse giren hocamız da aynıdır. Bizler aslında bir bütünün parçalarıyız. Üniversiteyi oluşturan bütün bileşenlere dokunabilmek amacıyla Rektörümüzün öncülüğünde bu etkinlikleri yapıyoruz. Paylaşırken Amasya Üniversitesi ailesi olarak büyüyoruz.'' dedi

Eğitim Fakültesi yemekhanesi terasının, personelin oturup sohbet edebileceği bir kafeteryaya çevrileceğinin de müjdesini veren Eğitim Fakültemiz Dekanı, bu organizasyonların gelenek haline getirileceğini ve yılda birkaç kez gerçekleştirileceğini açıkladı.

balıl-coklu

 

 Amasya Üniversitesi 

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü