Asıl Kazanan 'Dostluk' Oldu


Engelliler Haftası dolayısıyla üniversitemizde; engelli bireylerin sorunlarına, beklentilerine ve yaşamın içine dahil edilmelerine çeşitli etkinliklerle dikkat çekiliyor. Bu etkinlikler kapsamında Amasya Engelliler Spor Kulübü ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ın da aralarında bulunduğu akademik ve idari personelimizden oluşan takım Amasya Üniversitesi Spor Salonunda futsal maçı yaptı. Üniversitemiz takımının 9-8 yenildiği maçta asıl kazanan 'dostluk' oldu.

maçççç

Müsabaka sonrası bir değerlendirme yapan Amasya Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nurettin TUFANOĞLU ''Engelliler Haftası münasebetiyle Engelli Dostu Rektörümüz ve personeliyle birlikte Amasya Engelliler Spor Kulübü olarak bir futsal müsabakası düzenledik. Her insanın potansiyel bir engelli adayı olduğu unutmamamız gerekiyor. Bu tür faaliyetlerle engellilere bir nebze olsun destek verilmesi, onlara sevgi bahşedilmesi ilerisi için bizi fevkalade sevindirmektedir. Bu tarz etkinliklerin devamını diliyoruz. Bu konuda da öncülük eden Amasya Üniversitesi Ailesine tekrar teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.'' dedi.

Engelliler Haftasında ve yıl içerisinde yapılan etkinliklerle konunun önemine dikkat çekildiğini ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ise; ''Amasya Engelliler Spor Kulübüyle beraber dostluk maçı yaptık. Engelli arkadaşlarımızın saha içerisindeki mücadeleleri bizleri gerçekten zorladı. Kaybetmek ya da kazanmaktan ziyade amacımız farkındalık yaratmaktı. Engelliler Spor Kulübü Başkanı başta olmak üzere tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum.'' cümlelerini kaydetti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ın Engelliler Haftası Mesajını Okumak İçin TIKLAYIN

maçççç

Duyuru: 17 Mayıs 2016 Salı günü saat 20.00'de Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde Sevgican Anadolu Engelliler Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Amasya Şubesi ve Sosyal Sorumluluk ve Fikir Kulübümüzün katkılarıyla Engelsiz Mısralar başlıklı bir şiir dinletisi düzenlenecektir.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü