Artık Onların Da Bir Dikili Ağacı Var


Üniversitemizin tanıtımında, gelişiminde ve etkinliklerin düzenlenmesinde büyük payı olan öğrenci kulüplerinin mezun durumdaki başkanlarına ve mezun durumundaki öğrenci temsilcilerine üniversitemize yapmış oldukları katkılardan dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'ın da katıldığı bir toplantıda kendi adlarına dikilen fidanların koordinatlarının yer aldığı sertifikalar verildi.

kulüplerrr

Üniversitelerde akademik hayatın yanında nitelikli sosyal-kültürel etkinliklerin de destekleyici boyutuyla devam etmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Orbay; ''Üniversitemiz öğrencilerinin kendi eğitim ve ilgi alanlarına göre oluşturdukları öğrenci kulüpleri öğrencilerin ders dışı zamanlarında, ilgi duydukları beceri alanlarında, kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla faaliyet gösteriyor. Sosyal faaliyetlerimiz gönüllülük esasına dayanan isteğe bağlı çalışılmalardan oluşuyor. Öğrenci kulüplerimiz ve öğrenci temsilcilerimizin de katkılarıyla üniversitemiz çatısı altında pek çok sosyo-kültürel program, eğlence etkinliği, geçmişe dair unutmaya yüz tutuğumuz geleneklerimizi hatırlatmaya dair birçok organizasyon düzenledik. Bilimsel anlamda kişisel gelişimi de desteklediği bilinen bu etkinliklerde görev aldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Yeni hayatınızda başarılar diliyorum'' dedi.

kulüpler3

Toplantı sonunda öğrencilerimiz kendi adlarına dikilen fidanın koordinatlarının yer aldığı sertifikalarıyla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü