Amasya Üniversiteli Olmak Tercih Sebebi


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve beraberindeki ekip üniversitemiz öğrencilerine mezuniyet sonrası istihdam ve staj imkanı tanıyan bir işletmeyi ziyaret etti.

Ziyarette işletmenin mutfak, kafeterya ve resepsiyonunda çalışan öğrencilerimizle sohbet eden Rektörümüz Orbay, ''Mezun verdiğimiz ve halen eğitimine devam eden öğrencilerimizin Amasya'da modern anlayışla hizmet veren işletmelerde  çalışma imkanı bulması Amasya Üniversitesinin istihdam odaklı bölümler açmasının da bir sonucudur. Akademik eğitim almış gençlerin bu işletmelerde çalışması Amasyamız ve işletmeler açısından çağın gerekliliği olan profesyonel hizmet sektörünün gelişmesine son derece katkı sağlayacaktır.'' dedi.

Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Aşçılık Programı öğrencilerimizin istihdam edildiği modern ve gelenekselin bir arada olduğu profesyonel ölçütlerde hizmet veren işletmenin sahibi Selami Çoban, ''İşletmemizde özellikle Amasya Üniversitesi mezunu veya halen ilgili programlarda okuyan gençleri tercih ediyoruz; çünkü bu gençler hem yaratıcı, donanımlı, disiplinli ve aldıkları eğitimin niteliği gereği çok profesyonel çalışıyorlar.'' ifadesini kullandı.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Aşçılık Programından mezun olan ya da halen okuyan öğrencilerin çalıştığı işletmeyi ziyaretinde Rektörümüz Orbay'a Genel Sekreter Hasan Özyurt, Suluova MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Cengiz Yıldırım ile Sosyal Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ergün Şimşek, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şerif Baldıran ve Öğretim Görevlileri Atıf Ulubay, Burak Eryılmaz eşlik etti.

yamaccc

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü