Amasya TSO Ziyareti


Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Murat Kırlangıç ve ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ı makamında ziyaret etti.

ATSO 1

ATSO Başkanı Murat Kırlangıç Amasya Üniversitesi'nin fiziksel ve akademik anlamda göstermiş olduğu ilerlemeden duydukları memnuniyeti dile getirirken Üniversitemize ATSO olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

ATSO 2

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ise üniversitemizde bölümlerin bölgenin ihtiyaçlarını ve taleplerini dikkate alarak açıldığını, üniversitelerde elde edilen temel ve teorik bilgilerin uygulamaya dönüştürülmesinin bir aracı olarak üniversite-sanayi işbirliği kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. Orbay; Amasya Üniversitesi, Amasya'nın tarihte yerine getirdiği misyonu ve sorumluluğu ile akademik, teknolojik ve kültürel başarısını bölgesel, ulusal ve uluslararası alanlarda ispatlayacağı, temel değerlerinden ödün vermeden, çağdaş, sanat, bilim, yönetim-öğrenim ve eğitim anlayışı ile dünya üniversiteleri arasına girmeye çalışan bir eğitim kurumu olmayı kendisine vizyon edinmiştir. Bu vizyon, nitelikli öğretim elamanlarını bünyemizde tutabilmek ve yeni araştırmacılar için cazibe merkezi oluşturmamızı zorunlu hale getirmektedir bu bağlamda üniversitemizin gelişmesinde sivil toplum örgülerinin desteklerinin sürdüğünü, iç ve dış paydaşlarımızın da katkılarıyla üniversitemizde gelişimin hızla devam edeceğini vurguladı.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü