Amasya Temalı 2000 Adet Doğa Dostu Çanta


"Mesleki Eğitimde Kalitenin Adresi" Amasya Üniversitesi TBMYO Giyim Üretim Teknolojisi Programı hocaları ve öğrencileri üniversitemiz ve Amasya temalı 2000 adet bez çanta üretimi yaptı.

Doğa dostu bez çantaları üniversitemiz personeline de dağıtan TBMYO Müdürü Doç. Dr. Feda Öner; ''Yüksekokulumuz mesleki eğitim-öğretimde hedeflediği yüksek kalite standartlarıyla öğrencilerimize uygulama becerisi kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla yıl içerisinde geleneksel defilelerimizden tutunda drapaj sergisine kadar birçok uygulamayla öğrencilerimizin mesleki becerilerini geliştirmelerini sağladık. Son olarak ise 2 bin adet bez çanta diktik. Bu uygulamayla gençlerimizin mesleki becerilerini artırırken aynı zamanda doğaya da katkı sağlamayı amaçladık.'' dedi.

Neden Bez Çanta Kullanmalıyız?

Bez çanta kullanmalıyız çünkü bez çantalar tek kullanımlık değildir. Hammaddesi, dikiş kalitesi ve kullanım şekline göre bir bez çanta aylarca hatta yıllarca kullanılabilmektedir. Bez torba dayanıklıdır, kilolarca ağırlığı rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bez torba kalın dokuması sebebiyle içini göstermez. Spor malzemesinden ayakkabıya, ambalajlı ürünlerden açık ürünlere,  okul malzemelerinden kişisel eşyalara kadar hemen her şeyi bez torbada taşıyabilir, saklayabilirsiniz.

torbaaa

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü