muafiyet duyurusu 2. dönem


2016 YAZ DÖNEMİNDE KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ DUYURU.. DİKKATLİCE OKUYUNUZ..

 

Ders Muafiyet Başvurusu

(07/11/2016-10/11/2016)

 

2016-2017 YAZ dönemi pedagojik formasyon sertifika programına kayıt yaptıran öğrencilerden ilk dönem ders muafiyet başvurusunu çeşitli nedenlerle yapamayan öğrenciler 2. Dönem verilecek olan;

1. Eğitim Psikolojisi

2. Sınıf Yönetimi

3. Özel Öğretim Yöntemleri

4. Seçmeli Derslerden (Eğitimde Eylem (Aksiyon) Araştırması, Rehberlik, Eğitimde Teknoloji Kullanımı)

Derslerine muaf olmak için başvurusunu 10.11.2016 Perşembe mesai bitimine kadar yapabilirler. Muafiyet için istenilen belgeler ve muafiyet dilekçesi aşağıda verilmiştir.

 

Ders muafiyet başvuru dilekçesi  (Doldurularak ve imzalanarak 0358 2526222 nolu faks yoluyla ya da emrah.bag@amasya.edu.tr adresine mail yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. Günderilen evrakların orjinalleri ise posta yoluyla ya da şahsen Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine ulaştırılması gerekmektedir.)

İstenilen Belgeler:  

  1. Transkript (Onaylı, imzalı)
  2. Ders İçerikleri (Onaylı, imzalı. Ders içeriğinin ait olduğu yıllar ve üniversite adını gösterilmeli ve Üniversitesi tarafından onaylanmış olmalıdır.)
  3. Ders muafiyet başvuru  dilekçesi (2 Sayfa)

 

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

 

Derslere Devam, Ders Muafiyeti, Programı Bitirme ve Sertifika Belgesi

 

MADDE 10: 

(3)    Programa başlayanlar, ilk hafta içinde, yükseköğretim kurumlarında pedagojik formasyon eğitimi kapsamındaki bazı derslerden muaf tutulmak için başvuruda bulunabilirMuaf olunan dersler için öğrencilere ayrıca ücret iadesi yapılmaz.