'Yaşayan Geçmişiyle Amasya' Sergisi Açıldı


Üniversitemiz Fotoğrafçılık Kulübü 'Yaşayan Geçmişiyle Amasya' adlı fotoğraf sergisi açtı. Sergide, Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerinin farklı teknikler kullanarak hazırladıkları çok sayıda resim yer aldı. Eğitim Fakültesi Kültür ve Kongre Merkezinde açılan serginin açılışını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Gökdere yaptı.

sergi1

Serbest ve uzun pozlama gibi fotoğrafçılık teknikleri kullanılarak doğa fotoğrafları, makro çekimler, Amasya manzaraları ve Amasya sokaklarından kesitlerin yer aldığı  serginin açılışını yapan Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere sergideki fotoğrafları dikkatle inceleyip fotoğrafların öyküsünü fotoğraf sahibi öğrencilerden tek tek dinledi. Prof. Dr. Gökdere ''Sergi her şeyden önce emek kokuyor. Öğrencilerimizin kulüp faaliyetleri altında bu kadar profesyonelce çalışmaları mutluluk verici. Her fotoğrafın ayrı bir hikayesi olduğunu görüyoruz. Öğrencilerimizin bu tür etkinliklerini destekliyor ve devamını diliyoruz.'' dedi.

sergi4

Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerinin ellerine makinelerini alarak Amasya'nın en ücra mahallelerine bile giderek pek çok fotoğraf çekip bunların arasından da birçok eleme yaparak  '' Yaşayan Geçmişiyle Amasya'' adlı 26 fotoğraftan oluşan serginin oluşturulduğunu ifade eden kulübün akademik danışmanı Yrd. Doç. Dr. Gülbin Zeren Nalinci, Amasya Üniversitesi ailesini ve tüm Amasyalıları sergiyi ziyaret etmeye davet etti.

sergi5

Yaşayan Geçmişiyle Amasya adlı sergide geçmişin izlerini yansıtmaya çalıştıklarını ifade eden Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Süleyman Aksu, ''Amasya sanatın olduğu, sanatla gelişen ve kadim anılarla dolu bir şehir. Tarihi camiiler, eski evler, yaşlı insanlar, pazar yerlerini çektik. Şehrin tamamını o şehirde yaşayanlar bilir, şehirde yaşayanlarının her daim görmediğini ise bir fotoğrafçı görür. Biz de Fotoğrafçılık Kulübü olarak şehri karış karış gezdik, fotoğrafladık ve onlarca fotoğraf arasından seçtiğimiz 26 fotoğrafla karşınızdayız.'' dedi.

'Yaşayan Geçmişiyle Amasya' adlı fotoğraf sergisi bir hafta boyunca Amasyalı sanatseverlerin ve fotoğraf meraklılarının beğenisine sunulacak.

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü