'Onlar İçin' Bir Fidanı Toprakla Buluşturuyoruz


Üniversitemiz yıl içinde düzenlenen etkinliklere katılan konuklarına hediye, çiçek, plaket takdimi gibi uygulamalara son vererek her etkinlik katılımcısı adına bir fidanı toprakla buluşturma kararı aldı. "En Güzel Hediye, En Güzel Miras: Bir Fidanın Toprakla Buluşması" parolası ile toprakla buluşturulan fidanların koordinatları katılımcıya verilerek dünyanın her yerinden fidanının gelişimini takip etme fırsatı da sağlanıyor.

Fidanlarını Dünyanın Her Yerinden Takip Edebilecekler

''Katılımcılarımızın alanları ile ilgili insanlığa bırakacakları çok önemli çalışmaları var, ama bunlardan en anlamlısı belki de temiz ve yaşanabilir bir çevre noktasında Amasyamızda toprakla buluşturduğu bir fidan olacaktır'' ifadelerini kullanan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay yeni uygulama ile ilgili olarak, "Üniversitemiz bünyesinde yıl içerisinde pek çok bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlik düzenliyor, birçok üst düzey yöneticiyi, ulusal ve uluslararası düzeyde misafiri üniversitemizde ağırlıyoruz. Tüm bu etkinliklerimize yerli ve yabancı değerli akademisyen, yönetici, siyasetçi, sivil toplum örgütü yöneticisi gibi kişiler katılımları ile destek veriyorlar. Etkinliklerimize destek veren katılımcılara hediye, çiçek, plaket takdimi uygulamasına son verilmiş olup; bundan sonra her katılımcımız adına bir fidanı Amasyamızda toprakla buluşturacağız. Fidanın dikilmiş olduğu alanın coğrafi koordinatlarını içeren bir belge ise katılımcılarımıza-konuklarımıza verilecektir. Gelişen teknoloji yardımı ile koordinatları kullanan katılımcılarımız her nerede olursa olsun fidanının gelişimini takip etme fırsatı bulabilecek ve daha yaşanılabilir yeşil bir çevre oluşturma çabalarımıza önemli bir katkı sağlamış olacaklardır. Kısacası, "En Güzel Hediye, En Güzel Miras: Bir Fidanın Toprakla Buluşması" parolası ile bu uygulamayı hayata geçirmiş bulunuyoruz "dedi.

''En Güzel Hediye, En Güzel Miras: Bir Fidanın Toprakla Buluşması'' çerçevesinde ilk fidan Malezya'dan gelen konuğumuz için toprakla buluşturuldu.

MALEZYALI REKTÖR

 

Amasya Üniversitesi

 Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü