''Vurur Yüze İfadesi, Hayat Yeni Başlıyor Bitanesi''


İpekköy Yerleşkesi mezuniyet töreni Fen-Edebiyat Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Yüksekokulunun katılımıyla Amasya Üniversitesi Spor Salonunda gerçekleştirildi. Coşku içinde gerçekleştirilen törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mürsel Kuloğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Mesut Yetim, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Gökdere, Prof. Dr. Feda Öner, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahit Konar, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seval Müsüroğlu, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Arif Ayar, akademik ve idari personel, öğrenciler ve yakınları katıldı.

ipekköy2

Yaktığınız Meşale Yolumuzu Hayat Boyu Aydınlatacak

Mezun öğrencileri temsilen Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden Tülay Erol bir konuşma yaptı. Lisans eğitiminde en büyük şansının Amasya şehrinin kültürünü özümsemek olduğunu söyleyen Erol öğrenci arkadaşlarına hitaben Erasmus ve Mevlana değişim programlarınızı iyi takip etmelerini, yurtdışı deneyiminin kendilerine büyük bir vizyon kazandıracağını söyledi. Erol; üniversitemiz yönetimi ve hocalarına hitaben yaptığı konuşmada ''Üniversitemizin bizlere kattıklarının farkındayız. Bilim insanı kimliğinizle bizlere daima rol model oldunuz. Bir meşale gibi yolumuzu hep aydınlattınız. Bu meşale hayat boyu bizlere hep yol gösterecek. Bizleri iyi bir akademisyen iyi bir öğretmen olarak yetiştirdiğiniz için mezun arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ederim.'' dedi.

ipekköy1

Çantalarınızı Bilgi ve Birikimlerimizle Doldurduk

İpekköy Yerleşkesini temsilen konuşan Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Arif Ayar'ın; ''Amasya Üniversitesi mezunlar ailesine yeni bireyleri eklemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu gururda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Sevgili gençler acı tatlı biraz da yorucu bir sayfayı kapatıyorsunuz ve hayatınızda umut dolu yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfada da başarılı olacağınıza inancım tam; çünkü bizler hocalarınız olarak sizlerin çantalarını bilgi ve birikimlerimizle doldurduk. Sizler bu birikim ve bilgileri kullanarak hayat yolunda emin adımlarla ilerleyeceksiniz. Sizlerden tek isteğimiz memleketimize, milletimize, bayrağımıza sahip çıkın;  sizler sahip çıkarsanız bu millet ilelebet ayakta kalacaktır. Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur. Hepinize başarılar diliyorum.'' sözleri solonca uzun süre alkışlandı.

Yolunuz Bahtınız Açık Olsun

Amasya Üniversitesi Spor Salonunu dolduran ve görkemli bir tablonun oluşmasına vesile olan herkese teşekkür eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay coşkulu kalabalığı selamladığı konuşmasında; ''Sevgili gençler ve aileleri öncelikle Amasya'yı ve Amasya Üniversitesini tercih ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bizler de üniversitemizin akademik ve idari personeliyle beraber devletimizin ve milletimizin bize verdiği imkanlar ölçüsünde sizleri en iyi şekilde yetiştirmeye çalıştık. Değerli genç arkadaşlarım, hayatın içinde pek çok zorluklarla karşılaşacaksınız; ama hocalarınız ve aileleriniz her zaman sizinle beraber olacak. Hangi zorluk olursa olsun meslek etiğinden ödün vermeden çalışacaksınız. Hangi zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın bu milletin ve bu devletin yanında olacaksınız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.'' cümlelerini kaydetti.

ipekköy3

Mezun öğrencilerin açtığı ''Vurur Yüze İfadesi Mezun Olduk Bitanesi'' dövizine karşılık Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'ın konuşmasında ''Vurur Yüze İfadesi, Hayat Yeni Başlıyor Bitanesi'' sözü salonca uzun süre alkışlandı.

Okul birincileri Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden Tülay Erol'a, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümünden Eda Odabaş'a, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programından Şükriye İnci'ye Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay tarafından teşekkür belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi.

Okul İkincileri Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden Merve Okur'a, Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümünden Merve Alagöz'e, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programından Süheyla Mutlu'ya teşekkür belgesi ve hediyeleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mürsel Kuloğlu tarafından verildi.

Okul üçüncüleri Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden Handan Baklacı'ya, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümünden  Gamze Mırık'a, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programından Dilek Efe'ye teşekkür belgesi ve hediyeleri İl Emniyet Müdür Vekili Mesut Yetim tarafından verildi.

ipekköy4

Mezuniyet törenlerimizde uluslararası öğrencilerimiz de mezuniyet coşkusunu yaşayarak bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, mezun durumdaki öğrenci konseyi üyeleri ile kulüp başkanlarına ağaç dikme sertifikası verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu. Üniversitemiz halk oyunları ekibinin gösterileri salondan bol bol alkış aldı.

ipekköy5

Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni İçin TIKLAYIN

Mezuniyet Törenlerine ilişkin daha fazla fotoğraf için Amasya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü