''Bu Vatana Canı Gönülden Hizmet Edin!''


Fen-Edebiyat Fakültesi ile Sağlık Yüksekokulu 2013-2014 yılı mezuniyet töreni Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Törene Amasya Vali V. Suat Seyitoğlu, Amasya Belediye Başkanı V. Cengiz Erdem, Amasya Baro Başkanı Av. A. Melik Derindere, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere, kurum ve kuruluş temsilcileri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve yakınları katıldı.

Bu yıl ilk mezunlarını veren Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilerinden Leyla Gümüş'ün mezun öğrencileri temsilen bir konuşma yaptığı törende Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Şevket Kandemir de bir konuşma yaptı. Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da en önemli faktörün insan gücü olduğunu ifade eden Kandemir; ''İyi eğitilmiş kendisini yetiştirmiş, çevresine duyarlı, milletine ve insanlığa karşı görevlerini tam olarak kavramış bir birey insanlık için en büyük zenginliktir. İşte bu zenginliğin kaynağı okullar özellikle de üniversitelerdir.'' ifadelerini kullandı. 

 ''Bilim servetten üstündür, biz de siz temel bilimcileri yarının temsilcileri olarak görüyoruz.'' sözleriyle Fen -Edebiyat Fakültesi mezunlarına seslenen Kandemir; Sağlık Yüksekokulu öğrencilerine ise; ''Sağlık insana sunulan mukaddes nimettir. Bu nimetle uğraşmaya mazhar olan siz sağlık çalışanları böylesine kutsal bir işi yüreğinde şefkat ve güler yüzle icra ettiğinizde büyük dua dilimleri sizlerin olacaktır.'' dedi. Yeni mezun gençleri gururla uğurladıklarını kaydeden Kandemir; mezunlarımıza yeni başlayacakları hayatlarında sorgulayan, kendini geliştiren, üreten, öğrenen birer mutlu birey olmaları temennisinde bulundu.

Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonunu dolduran ve görkemli bir tablonun oluşmasına vesile olan herkese teşekkür eden üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay,  ''Diplomanızı aldınız ve artık hayat okuluna dâhil oldunuz. Hayat okulunda vizeler, finaller yok ama orada sizi daha meşakkatli bir yol bekliyor, bu yolda çok çalışmak, araştırmak zorundasınız. Aziz Türk milletinin, bizlerin ve ailelerinizin sizden tek bir beklentisi var: Bu vatana canı gönülden hizmet etmek. Hepinizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.'' dedi.

Mezuniyet töreninde öğrencilerimizi yalnız bırakmayan Amasya Vali V. Suat Seyitoğlu ise''Anadolu'nun her köşesinde büyük bir azimle görev yapacağına emin olduğum siz değerli mezunları tebrik ediyorum.'' cümlesinin kaydett.

Fen-Edebiyat Fakültesinde derece yapan üç öğrenci de Matematik Bölümünden çıktı. Okul birincisi Leyla Gümüş, ikinci Gizem Yıldırım, üçüncü Zehra Hülya Arabacıoğlu oldu.

Sağlık Yüksekokulu birincisi Hemşirelik Bölümünden Vildan Mutlu olurken okul ikincisi yine Hemşirelik Bölümünden Sevgi Aksoy oldu. Okul Üçüncüsü ise Ebelik Bölümünden Nazire Palabıyık oldu.

Tören bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

fen-

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü