''Antrenör Rol Model Olmalı''


Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. M. Akif Ziyagil, Atatürk Üniversitesinde düzenlenen "Türkiye'de Sporun Geliştirilmesi" konulu bir konferans verdi.

Antrenör Rol Model Olmalı

Çok sayıda sporcu, öğrenci, antrenör ve sağlık çalışanının katıldığı konferansta konuşan Prof. Dr. Ziyagil, Türkiye'deki spor faaliyetleri ve olanaklarından bahsederek, yapılabilecekleri örneklerle anlatarak önerilerde bulundu. Prof. Dr. Ziyagil, yaptığı konuşmasında Türk gencinin sadece belli spor branşını değil, her sporu yapabilecek kapasitede olduğunu belirterek, büyük başarıların ancak uzun çalışmalar sonucu elde edilebileceğini söyledi.

Sporcu yetiştirmekte özellikle antrenörlerin önemli bir paya sahip olduklarını da belirten Prof. Dr. Ziyagil, "Antrenörün iyi bir sporcu yetiştirebilmesi için öncelikle iyi bir rol model olması gerekmektedir. Spordaki performansın en büyük göstergesi antrenördür. Bir antrenör hem çok iyi bir sporcu yetiştirebilir, hem de öğrenciyi spordan soğutabilir. Bu da antrenörün kalitesine, eğitimine bağlıdır" dedi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü